Lekceważenie zasad demokracji przez lokalne organy władzy

Jak powinny funkcjonować m.in. organy samorządu województwa czyli sejmik (SWD) oraz zarząd (UMWD)? Dla tych, co znają kulisy , odpowiedź jest oczywista – na Dolnym Śląsku z pewnością nie tak jak dotychczas, czyli lekceważąc zasady demokracji, wiedzę, standardy kompetencyjne, etyczne, prawne. Ponadto – wykluczając jakąkolwiek, nawet najbardziej uzasadnioną, polemikę, krytykę, umożliwiającą zmiany na lepsze, eliminację rażących błędów w dokumentach strategicznych, wykluczających ich właściwą realizację a więc i rozwój regionu Świadomie zresztą wcześniej zatwierdzanych , mimo dedykowanej wiedzy, negatywnych rekomendacji autentycznych ekspertów i pisemnych wytycznych/przewodników.

To nie są wyssane z palca zarzuty, atak jakiegoś niezrównoważonego pieniacza, lecz rzetelne opinie i oceny oparte na licznych faktach i dowodach (do dyspozycji), gdyż to rzeczywistość, stan faktyczny, realia są najbardziej miarodajnym probierzem i kryterium wiarygodności. Czy można latami okłamywać opinię publiczną, działać na szkodę regionu, agresywnie i odwetowo traktować obywatela tylko dlatego, że stawia pytania, zgłasza uzasadnione wątpliwości, nie orientować się w problemach Dolnego Śląska, nawet jako członek jego władz? itp..itd..

Czy mieszkańcy mają prawo oczekiwać od radnych uczciwości, kompetencji, zaangażowania, otwartości? W jaki sposób to weryfikować nie tylko na etapie kampanii wyborczej ale i później, bo wybory co 4 lata to kontrola obywatelska raczej iluzoryczna? Niestety, wiele, też poważnych, nieprawidłowości jest nieznanych, tuszowanych w sytuacji, kiedy regionalny, instytucjonalny system nadzoru i kontroli jest raczej fikcyjny.
Oczywiście, na papierze i w deklaracjach/zapewnieniach wszystko działa jak najlepiej – w teorii…

Więcej – w tekście >> http://blog.region.wrock.pl/info/wybory-samorzadowe-dolny-slask-swd

Zostaw komentarz

Komentarzy: 0.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.